Olimpiada_z_Wiedzy_o_Planowaniu_i_Zarzdzaniu_Karier_Zawodow174Stowarzyszenie Doradców Szkolnych I Zawodowych Rzeczypospolitej Polskiej zaprasza wszystkich uczniów szkół ponadgimnazjalnych do wzięcia udziału w I Ogólnopolskiej Olimpiadzie z Wiedzy o Planowaniu i Zarządzaniu Karierą Zawodową.

Projekt jest finansowany ze środków Ministerstwa Edukacji Narodowej w ramach konkursu na organizowanie i prowadzenie olimpiad w latach szkolnych 2010/2011, 2011/2012, 2012/2013.

Głównym celem Olimpiady jest podniesienie poziomu wiedzy i umiejętności dotyczących planowania i zarządzania karierą zawodową oraz podkreślenie roli poradnictwa zawodowego w procesie wyboru zawodu i kierunku kształcenia. Celem długoterminowym jest zwiększenie wiedzy wśród uczniów i nauczycieli na temat konieczności świadomego podejmowania decyzji zawodowych, a także planowania i zarządzania karierą zawodową. Inicjatywa tego rodzaju olimpiady przyczyni się także do zmobilizowania zainteresowanych uczniów do aktywności intelektualnej i kreatywności w procesie podejmowania decyzji zawodowych i edukacyjnych. Olimpiada ma tworzyć atmosferę pracy twórczej nad rozwiązywaniem problemów związanych z trudnymi decyzjami dotyczącymi planowania i zarządzania ścieżką osobistego rozwoju zawodowego. Zadania, z jakimi przyjdzie się zmierzyć uczniom podczas olimpiady będą wymagać stosowania rozwiązań nietuzinkowych oraz wymuszać poszukiwania w zakresie zdobywania różnego rodzaju informacji i rozwiązań dla jak najlepszego zaplanowania drogi zawodowej.

Szczegółowe informacje dotyczące olimpiady i zasad w niej uczestnictwa znajdują się w Regulaminie.

Uczniowie zainteresowani udziałem w olimpiadzie mogą zgłosić się do szkolnego doradcy zawodowego lub nauczyciela odpowiedzialnego w szkole za realizację zadań z zakresu doradztwa zawodowego aby z jego pomocą wykonać zadania olimpiady. W celu wzięcia udziału w olimpiadzie należy wypełnić formularz w zakładce Rejestracja - uwaga, liczba miejsc ograniczona. Klikając w formularz będziesz mógł przesłać wykonane zadania do oceny.