politechnikaZ dniem 19 listopada w naszej szkole rozpoczęto realizację projektu pt. „W drodze do Kariery z Politechniką Świętokrzyską – szanse na lepszą przyszłość uczniów szkół ponadgimnazjalnych”, obejmującego następujące formy wsparcia.

- Dodatkowe Zajęcia Dydaktyczno Wyrównawcze ZDW,

- Warsztaty Popularno – Naukowe WPN,

- Wsparcie dla uczniów w zakresie wyboru ścieżki kształcenia,

- Inkubator Talentów – obóz naukowy dla uczniów uzdolnionych.

Dodatkowe zajęcia dydaktyczno – wyrównawcze z matematyki (zakres podstawowy) w  dwóch grupach  po 16 osób realizowane są w szkole przez mgr Zofię Marcinkowską oraz mgr Renatę Kozieł w wymiarze 24 godzin (dla grupy).

14 grudnia 2010 r.  15 uczniów (opiekunowie: mgr Małgorzata Pytlarz i mgr Kamila Muszyńska) uczestniczyło w pięciogodzinnych zajęciach w Politechnice Świętokrzyskiej w formie warsztatów popularno – naukowych, tj. wykład autorski pracownika naukowego, zwiedzanie laboratoriów, spotkanie z władzami uczelni.

W dniach 6 – 12 luty 2011 uczennice Natalia Borkowska z klasy III h LO i Roksana Całka z klasy III s LO wezmą udział w obozie naukowym dla uczniów uzdolnionych matematycznie.

Debug: specified directory - https://www.zs2wloszczowa.pl/images/poli