B Duży

Rozpocznij tam, gdzie jesteś. Wykorzystaj to, co masz. Zrób to, co możesz.”

Arthur Ashe

Z inicjatywy biblioteki szkolnej Zespół Szkół nr 2 im. Hetmana Stefana Czarnieckiego po raz drugi przystępuje do Ogólnopolskiej akcji "Książka dla Rodaka" zorganizowanej przez Fundację dla Rodaka z Olsztyna prowadzoną wyłącznie w ramach wolontariatu i z którą  biblioteka w "Czarnieckim" nawiązała współpracę.

Celem jest zbiórka polskich książek dla Rodaków za granicą, z Kazachstanu i Kresów,  także dla szkół, bibliotek, przedszkoli i domów pomocy społecznej w Polsce. Do chwili obecnej fundacja przekazała ponad 30 tys. Książek, m.in. do Serbii, Kazachstanu, Litwy, Białorusi, Ukrainy i Mołdawii.

Jako Czytelniczki i Czytelnicy  biblioteki w naszej szkole chcemy pomagać w tworzeniu warunków do popularyzacji języka i literatury ojczystej, niesienia wszelkiego możliwego wsparcia, upowszechniania znajomości języka polskiego, kultury i narodowych tradycji.

Zwracamy się do Was Drodzy Rodzice i Uczniowie z prośbą, abyście przejrzeli swe domowe księgozbiory i jeżeli znajdują się w nich książki, które już przeczytaliście lub takie, które nie trafiły w Wasz gust, przynieście je do biblioteki szkolnej – do koordynatora szkolnej zbiórki nauczyciela bibliotekarza Lidii Jurek.

Mogą to być np. tomiki wierszy, komiksy,  powieści, słowniki, encyklopedie, poradniki, opowiadania oraz bajki i baśnie dla najmłodszych. Książki te będą prezentami, dlatego zależy nam, aby były w bardzo dobrym stanie.
Biblioteka je zbierze, razem z chętnymi uczniami zapakuje i wyśle do tych, którzy tęsknią za Polską i językiem polskim, chcą się go uczyć i lepiej poznawać.  Nasze działanie  pomoże również  budować więzi i scalać środowiska poza granicami Polski. Ze strony https://www.fundacjadlarodaka.pl/ można dowiedzieć się o szerokim spektrum działania na rzecz Rodaków.

Wejdziecie w to? Czekamy na Was w bibliotece!

Informację przygotowała: Lidia Jurek