IMG 20240227 134209 Duży

27 lutego 2024 roku w Akademii Nauk Stosowanych im. Prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach odbył się etap regionalny ogólnopolskiego konkursu Państwowej Inspekcji Pracy „Poznaj swoje prawa w pracy”.

Konkurs odbywa się na etapie szkolnym, regionalnym oraz centralnym. Jest organizowany dla uczniów szkół ponadpodstawowych, które przystąpiły do programu prewencyjnego PIP pod nazwą „Kultura bezpieczeństwa”.

Celem konkursu jest popularyzowanie wśród uczniów szkół ponadpodstawowych wiedzy dotyczącej przepisów prawnej ochrony pracy, bezpieczeństwa i higieny pracy oraz legalności zatrudnienia i innej pracy zarobkowej. Zakres tematyczny obejmuje przepisy prawnej ochrony pracy, w tym przepisy dotyczące bhp, legalności zatrudnienia oraz innej pracy zarobkowej ze szczególnym uwzględnieniem praw i obowiązków stron stosunku pracy.

W konkursie uczestniczyło 26 szkół, każda placówka reprezentowana była przez dwóch uczniów, którzy uzyskali najlepsze wyniki w eliminacjach szkolnych.

Naszą szkołę na etapie okręgowym konkursu reprezentowały uczennice, które znalazły się w grupie osób wyróżnionych, za co otrzymały dyplomy oraz nagrody rzeczowe.:

Natalia Tokarska z klasy 2 ps/sm zajęła VII miejsceotrzymując dodatkowo stypendium na pierwszy rok bezpłatnego studiowania na wybranym przez siebie kierunku w Akademii Nauk Stosowanych.

Nikola Stępniak z klasy 4 TE/TOR zajęła miejsce IX.

Gratulujemy uczennicom naprawdę rozległej wiedzy z zakresu prawa pracy. Mamy nadzieję, że dyplomy, które uzyskały z PIP pozwolą im bardziej świadomie funkcjonować na rynku pracy.

IMG 20240227 110229 Duży

IMG 20240227 110516 Duży