Nr 1 Duży

Potwierdzają to wyniki, jakie osiągnęli w roku szkolnym 2022/2023 nasi najlepsi czytelnicy, czyli liderzy wypożyczeń książek, czasopism lub audiowizualnych z biblioteki szkolnej. Cieszymy się, że ich w naszej szkole mamy!

Raport Biblioteki Narodowej o stanie czytelnictwa  w Polsce za rok 2022 stwierdza…

"Wzrost czytelnictwa nastolatków. 72 % badanych nastolatków było czytelnikami książek. Aż 18 % deklarowało czytanie siedmiu i więcej książek. Czytelnictwo starszych pozostaje na niskim poziomie z 2021 r. Listopadowe badanie dokumentuje wzrost zainteresowania książkami wśród osób w wieku 15–18 lat, które wracają do czytelniczych praktyk sprzed pandemii: czytelnikami książek było 72 % badanych nastolatków (60 % w 2021 r.). 18 % było intensywnymi czytelnikami, deklarowało czytanie 7 i więcej książek. Oznacza to duży wzrost z 5 % w 2021 r.(…)”.

Z satysfakcją informujemy, kto z naszych uczniów wyczytał sobie tytuł lidera szkolnego czytelnictwa za rok szkolny 2022/2023 biorąc pod uwagę ilość wypożyczonych zbiorów.

Liderzy  czytelnictwa w ZS Nr 2 im. Hetmana Stefana Czarnieckiego :
1 miejsce w ZS nr 2 - Patryk Rajca, kl. 2 Technikum Informatyczne;
2 miejsce w ZS nr 2 - Natalia Janowska, kl. 2 psychologiczno-społeczna LO;
3 miejsce - Julia Walat, kl. 4 językowa LO (absolwentka).

Liderzy czytelnictwa w II Liceum Ogólnokształcącym:
1 miejsce - Natalia Janowska, kl. 2 psychologiczno-społeczna;
2 miejsce -  Julia Walat , kl. 4 językowa (absolwentka);
3 miejsce - Kinga Czaińska, kl. 2 psychologiczno-społeczna;
4 miejsce - Kornelia Jagoda, kl. 3 humanistyczno-psychologiczno-prawna  ex aequo Wiktoria Karpińska , kl. 3 językowa ex aequo Julia  Łączek, kl. 3 humanistyczno-psychologiczno-prawna;
5 miejsce - Natalia  Młynarczyk, kl. 2 psychologiczno-społeczna.

Liderzy czytelnictwa w Technikum Nr 1:
1 miejsce - Patryk Rajca, kl. 2 Technikum Informatyczne;
2 miejsce - Nikola Groszek, kl. 4 Technikum Ekonomiczne (absolwentka);
3 miejsce - Sebastian Sikora, kl. 2 Technikum Geodezyjne;
4 miejsce – Adrian Gębka, kl. 2 Technikum Informatyczne;
5 miejsce – Daria Łuszczek, kl. 1 Technikum Architektury Krajobrazu ex aequo Maja Odjas, kl. 1 Technikum Architektury Krajobrazu ex aequo Dominik  Sornat, kl. 4 Technikum Ekonomiczne (absolwent).

Gratulujemy!

Co wypożyczali najczęściej, najchętniej? Zdecydowanie beletrystyka, a tu powieści sensacyjne, kryminalne, obyczajowe,  potem horrory i powieści grozy, fantasy, mitologiczne (spory wzrost), książki fachowe, pomocnicze poszukiwane do bieżącej nauki, konkursów, olimpiad, egzaminów. A lektury? Są! Nie może ich nie być! Prym wiodły: "Pan Tadeusz”, "Lalka”, "Dziady”, "Kordian”, "Wesele”, "Zbrodnia i kara”, "Makbet”.

Nr 2 Duży

Nr 3 Duży