MicrosoftTeams image 5

20 czerwca 2023 roku Spółdzielnia uczniowska "Pokemon" wzięła udział w XXIV Ogólnopolskim Sejmiku Spółdzielni Uczniowskich w Warszawie. Dwie spóldzielnie uczniowskie z woj. świętokrzyskiego, tj. nasz  „Pokemon” oraz SU „Maja” z SP w Niekłaniu Wielkim zostały wytypowane i poproszone o przygotowanie programu artystycznego,  zwieńczającego obrady sejmiku.

Ponadto dwójce naszych uczniów zaproponowano  prowadzenie sejmiku.

W roli prowadzących wystąpili: Klaudia Synowiec (3 te/tor) oraz Krzysztof Lubiński (1 ti).

Z kolei w humorystycznym montażu słowno – muzycznym udział wzięli:

Klaudia Synowiec, Milena Pyka (2 ps/mat), Błażej Raczyński (2 sm/pr), Szczepan Skórnicki (3 ti), Dawid Szyndler (2 ti) oraz Kamil Koza (2 ti).

Jednym z punktów sejmiku było rozstrzygnięcie konkursów spółdzielczych.

W Konkursie o Puchar Krajowej Rady Spółdzielczej na najlepszy fotoreportaż o spółdzielni uczniowskiej w roku szkolnym 2022/2023, fotoreportaż opracy naszej spółdzielni otrzymał nagrodę specjalną w kategorii szkół ponadpodstawowych. Autorami fotoreportażu byli: Krzysztof Lubiński, Kamil Koza, Adam Szymoniak,  Dawid Klimczyk i Igor Antoniak z kl. 1 ti.

Na koniec pobytu w Warszawie młodzież zwiedziła Muzeum Historii Spółdzielczości.

MicrosoftTeams image

MicrosoftTeams image 1