IMG 5409

Nikola Groszek została finalistką Ogólnopolskiego Konkursu o Mikołaju Koperniku!

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy  o Mikołaju Koperniku ogłoszony został  w  związku z 550- leciem urodzin toruńskiego astronoma. Miał trzy etapy: etap szkolny – na którym uczniowie wypełniali test; etap wojewódzki, na któryrealizowali projekt badawczy (zadanie polegające na obserwacji nieba) oraz etap centralny w Toruniu, na który należało przygotować projekt reklamujący osiągnięcia M. Kopernika.

Etap finałowy rozegrał  się w Toruniu 2 czerwca  2023 roku i polegał na rozwiązaniu testu oraz  wykonaniu obserwacji nieba w planetarium. O godzinie 10 rozpoczął się test z zadaniami zamkniętymi  i otwartymi, następnie o 11.30 uczestnicy konkursu udali się do planetarium im. W. Dziewulskiego, gdzie ich zadaniem było rozpoznawać na nieboskłonie  gwiazdy,gwiazdozbiory i  mgławice.

Nasza uczennica Nikola Groszek z klasy IV technikum,  tegoroczna maturzystka,   została jednym z finalistów etapu centralnego. W tym samym dniu odebrała dyplom i  upominki. Podobnie jak  pozostałych 90 uczniów   (46 ze szkół podstawowych i 44 ze szkół ponadpodstawowych) przebywała  przez 3 dni na koszt organizatorów i naszej szkoły (wsparcie Rady Rodziców)  w Toruniu.

Więcej informacji na stronie Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy:

Fotografie ze zbiorów: C. Swietlicki, N. Groszek; grafika ze strony Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy.

Gratulujemy!

IMG 5404

Nikola Groszek odbiera dyplom i nagrodę w auli I LO im. M. Kopernika w Toruniu (2.06. 2023)

IMG 5405

Pamiątkowy dyplom.

IMG 5406

Projekt torebki naramiennejautorstwa Nikoli.

IMG 5407

Spotkanie z prezydentem miasta Torunia i władzami (2.06.2023)

IMG 5408

Młodzież uczestniczy w wykładzie dotyczącym M. Kopernika (1.06.2023)