MicrosoftTeams image 60

Rozegrany w dniu 27 kwietnia  2023 roku w Kielcach  Finał Wojewódzki Mistrzostw Szkolnego Związku Sportowego  zgromadził 6 najlepszych zespołów z województwa świętokrzyskiego.

W tej stawce nasza drużyna zajęła wysokie 3 miejsce, pokonując zespoły z Buska Zdroju i Połańca, a przegrywając z późniejszym zwycięzcą Finału – drużyną ZSP Nr 2 Kielce.

Indywidualne wyróżnienie MVP otrzymał Piotr Duś z klasy 2 sm/pp.

Zawody te zostały poprzedzone zwycięskimi dla naszej drużyny  eliminacjami, które odbyły się w  dniu20 kwietnia. Oprócz szkół z powiatu włoszczowskiego uczestniczyła również drużyna Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego z Kielc.

Kolejny sukces naszej drużyny to 2 miejsce w rozegranym w dniu 4 kwietnia Turnieju o Puchar Dyrektora PCKR, który kończył rozgrywki XV Grand Prix w piłce siatkowej.  Najlepszym zawodnikiem został Jakub Szczukocki z klasy 4 bch.

Więcej informacji o tym wydarzeniu sportowym w linku:

Kilka słów opiekuna o drużynie  i zawodnikach:

W bieżącym roku szkolnym drużyna zagrała w 7 turniejach. Jej trzon stanowią zawodnicy grający w ubiegłym roku szkolnym. Do nich dołączyła grupa nowych adeptów siatkówki, którzy chcą się rozwijać w tej dyscyplinie sportu.

Jakub Szczukocki – dobry duch zespołu. Solidność i spore umiejętności. Szkoda, że odchodzi.

Antoni Nowak – mister jump’s. Świetna skoczność, dobra technika. Trudno go będzie zastąpić.

Piotr Obarzanek – jeden z wielu pozytywnie zakręconych na punkcie siatkówki. Nieformalny szef zespołu.

Piotr Duś – crazy player. Zrobił duże postępy. Gdyby jeszcze dołożył do tego trochę siłowni.

Michał Czupryński – pierwsza strzelba w drużynie. Świetne warunki fizyczne, coraz większe umiejętności. Zauważony przez kluby siatkarskie.

Jakub Walasek – naturalna koordynacja i elastyczność. Najbardziej wszechstronny zawodnik w drużynie.

Dominik Piątkowski – cierpliwie czeka na swoją szansę. Myślę, że już niedługo.

Damian Jaskólski – wulkan emocji. Zawsze daje z siebie wszystko, ale potrzebuje grania.

Filip Olczyk – złapał bakcyla siatkówki. Ambitny. Szybko łapie, o co chodzi.

Artur Czyżewski, Mikołaj Skwarek – młode wilki. Świetne warunki fizyczne. Muszą trochę okrzepnąć na boisku i będzie dobrze.

Patryk Kozieł – jak zawsze ambitny. Włożył już bardzo dużo ciężkiej pracy. Systematyczne postępy.

Kuba Dumin – najmłodszy w zespole. Uczy się trudnej siatkówki.

Specjalne podziękowania dla licznej grupy fanów i fanek siatkówki, którzy dopingowali nas podczas turniejów.

Opiekun drużyny: Sławomir Kaczmarski

Gratulujemy!