maski

Uczniowie  ZSP Nr 2 od trzech lat odnoszą znaczne zwycięstwa w konkursach teatralnych. 17 kwietnia wzięli udział w Finale IV Wojewódzkiego Przeglądu Małych Form Niby Teatralnych w Ostrowcu Świętokrzyskim i powtórzyli ubiegłoroczny sukces – zajęli I miejsce.

Droga do zwycięstwa nie była łatwa. Pierwszy etap konkursu odbył się w lutym. Polegał on na opracowaniu scenariusza w oparciu o tekst wybranej baśni. Uczniowie klasy Ia LO – Albert Ligór i Daniel Janik postanowili napisać scenariusz na podstawie tekstu baśni H. Ch. Andersena pt.  „Świniopas”.

Wykazali się niezwykłą pomysłowością, umiejętnością parafrazowania tekstu oraz niesamowitym poczuciem humoru. W marcu okazało się, że scenariusz został zakwalifikowany do finału i należało przygotować inscenizację baśni. Panie polonistki – Katarzyna Knap-Raczyńska i Anna Holerzyńska zaangażowały do przedstawienia najzdolniejszą młodzież z klas: Ia LO, Ib LO i IIc LO. Przygotowanie inscenizacji trwało miesiąc. Należało perfekcyjnie opanować tekst, dobrać kostiumy, wyćwiczyć ruch sceniczny. Długotrwałe próby zaowocowały wspaniałym sukcesem w Ostrowcu Świętokrzyskim. Starsi koledzy z klas Iii LO, IV TR i III TR – laureaci ubiegłorocznego konkursu - trzymali kciuki.

Grupa Teatralna z ZSP Nr2 im. Hetmana Stefana Czarnieckiego we Włoszczowie otrzymała w nagrodę Puchar Kreatywnych i Innowacyjnych.

Gratulujemy i życzymy kolejnych zwycięstw!